Program

Torek, 26. 6. 2018
Konceptualna razprava: Poezija & Terapija
20:00 Trubarjeva hiša literature, Ljubljana

Vodi: Goran Potočnik Černe


Razglasitev imena dobitnika/dobitnice Stritarjeve nagrade
21:00 Trubarjeva hiša literature, Ljubljana

Razglasitev: Društvo slovenskih pisateljev

Sreda, 27. 6. 2018
Kritiška razprava: Mlada kritika
20:00 Pritličje, Ljubljana

Sodelujejo izbranci natečaja Mlada kritika 2018

Strokovna komisija:

  • dr. Ignacija J. Fridl (Društvo slovenskih literarnih kritikov)
  • Matjaž Zorec (Radio Študent)
  • Maja Šučur (Festival Pranger)

Razglasitev in podelitev nagrade Mlada kritika 2018
21:30 Pritličje, Ljubljana

Branje Prangerjevih pesnic in pesnikov
21:45 Pritličje, Ljubljana

 

Četrtek, 28. 6. 2018
1. Kritiška razprava
15:00 Smoletova gorca, Sladka Gora

Anja Cimerman: Fatamorgana (LUD Šerpa Lj) – izbrala Barbara Korun
Tibor Hrs Pandur: Notranje zadeve (Litera Mb) – izbral Aljaž Koprivnikar
Ana Pepelnik: Tehno (LUD Šerpa Lj) – izbral Domen Slovinič

Vodi: Maja Šučur

Petek, 29. 6. 2018
Prodaja knjig izbranih pesnic in pesnikov
9:30 Promenada pred Anino galerijo, Rogaška Slatina

2. Kritiška razprava
10:00 Anina galerija, Rogaška Slatina

Boris A. Novak: Vrata nepovrata (GOGA, Novo mesto) – izbral Aljaž Koprivnikar
Vid Sagadin Žigon: Metamorfoze (ZUK Murakon, Velenje) – izbral Domen Slovinič
Nataša Velikonja: Preveč vljudna (KD Hiša poezije, Lj) – izbrala Barbara Korun

Vodi: Maja Šučur


Otroška delavnica Sence in poezija
10:00 Knjižnica Rogaška Slatina

Vodi: Katja Gorečan

V partnerstvu s Knjižnico Rogaška Slatina


Prevajalska okrogla miza
16:00 Anina galerija, Rogaška Slatina

Komentar prevodov pesmi izbranih pesnic in pesnikov Prangerja v BASKOVSKI IN ŠPANSKI jezik.

Vodi: dr. Nada Grošelj
Gostji: dr. Barbara Pregelj in Laura Repovš


Branje pesnic, pesnikov in prevajalk Prangerja. PoznoRomantični in poetični, divji in nežni večer.
20:00 Rogaška Slatina, Anin dvor

Vodi: Dejan Koban (IGNOR)

Sobota, 30. 6. 2018
Prodaja knjig izbranih pesnic in pesnikov
9:30 Promenada pred Anino galerijo, Rogaška Slatina

3. Kritiška razprava
10:00 Anina galerija, Rogaška Slatina

Aleš Mustar: Srednja leta (CSK Lj) – izbrala Barbara Korun
Tone Škrjanec: Dihaj (CSK Lj) – izbral Domen Slovinič
Kristina Hočevar: Naval (Škuc Lambda) – izbral Aljaž Koprivnikar

Vodi: Maja Šučur


SLIKOBESEDARNICA, delavnica – ELA – Mali Pranger
14:00 Knjižnica Rogaška Slatina, Rogaška Slatina

Izvaja: Arjan Pregl


Podelitev priznanj zmagovalkam/cem osnovnošolskega literarnega natečaja
14:00 Knjižnica Rogaška Slatina, Rogaška Slatina

Vodi: Katja Gorečan

V partnerstvu s Knjižnico Rogaška Slatina


Slavnostni zaključek 15. Festivala Pranger
20:00 Kulturni center, Rogaška Slatina

Nagovor: župan mag. Branko Kidrič
Nagovor: Urška P. Černe
in podelitev STRITARJEVE nagradeDruštvo slovenskih pisateljev, predsednik, g. Ivo Svetina

Povezuje: Maja Ratej, Val 202