Program

Torek, 27. 6. 2017
Konceptualna razprava: Poezija & Strah
20:00 Trubarjeva hiša literature, Ljubljana

Vodi: Goran Potočnik Černe
Gosta: Meta Kušar in Blaž Lukan


Razglasitev imena dobitnika/dobitnice Stritarjeve nagrade
21:00 Trubarjeva hiša literature, Ljubljana

Razglasitev: Društvo slovenskih pisateljev

Sreda, 28. 6. 2017
Kritiška razprava: Mlada kritika
20:00 Pritličje, Ljubljana

Sodelujejo izbranci natečaja Mlada kritika 2017
Katarina Gomboc
Aleš Čeh

Marta Rataj

Vodi: Polona Torkar
Komisija:

  • Goran Potočnik Černe (Festival Pranger)
  • Matjaž Zorec (Radio Študent)
  • dr. Aljoša Harlamov (AirBeletrina)
  • Veronika Dintinjana (Društvo slovenskih literarnih kritikov)

Razglasitev in podelitev nagrade Mlada kritika 2017
21:30 Pritličje, Ljubljana

Vodi: Polona Torkar


Branje Prangerjevih pesnic in pesnikov
21:45 Pritličje, Ljubljana
Četrtek, 29. 6. 2017
1. Kritiška razprava
15:00 Smoletova gorca, Sladka Gora

Urška Kramberger: Orjaški gobec globusa (JSKD Mentor Ljubljana) – izbral Muanis Sinanović, komentira Aljaž Koprivnikar
Ana Porenta: Deklice (KUD Apokalipsa Ljubljana) – izbrala dr. Stanka Repar
Milan Vincetič: Kalende (Litera Maribor) – izbral Ivan Dobnik

Vodi: Maja Šučur


Predstavitev poezije Dmitra Čistjaka
16:00 Kunsthaus, Rogaška Slatina

Moderira: Nani Poljanec

Petek, 30. 6. 2017
Prodaja knjig izbranih pesnic in pesnikov
9:30 Promenada, Rogaška Slatina

2. Kritiška razprava
10:00 Anina galerija, Rogaška Slatina

Milan Dekleva: In Darwinu zadrhti roka (Beletrina Ljubljana) – izbral Ivan Dobnik
Jernej Županič: Tatar (LUD Literatura Ljubljana) – izbral Muanis Sinanović, komentira Aljaž Koprivnikar
Dejan Koban: Frekvence votlih prostorov (LUD Šerpa Ljubljana) – izbrala dr. Stanka Repar

Vodi: Maja Šučur


Otroška delavnica senčnega gledališča
10:00 Knjižnica Rogaška Slatina

Vodi: Katja Gorečan

V partnerstvu s Knjižnico Rogaška Slatina


Prevajalska okrogla miza: O poeziji in prevodni poeziji
16:00 Anina galerija, Rogaška Slatina

Komentar prevodov pesmi izbranih pesnic in pesnikov Prangerja v UKRAJINSKI jezik.

Vodi: dr. Nada Grošelj
Gosta: Dmitro Čistjak in Andreja Kalc

V partnerstvu s KUD AAC Zrakogled Koper/Capodistria


Branje pesnikov Prangerja, branje ukrajinskih prevodov in branje Dmitra Čistjaka
20:00 Muzej baroka pod Sv. Rokom, Šmarje pri Jelšah

Povezuje: Ajda Račečič
Godci: Komorno vokalna skupina Amadeus

Sobota, 1. 7. 2017
Prodaja knjig izbranih pesnic in pesnikov
9:30 Promenada, Rogaška Slatina

3. Kritiška razprava
10:00 Anina galerija, Rogaška Slatina

Blaž Božič: K območnim poročilom (Center za slovensko književnost Ljubljana) – izbral Muanis Sinanović, komentira Aljaž Koprivnikar
Gregor Podlogar: Svet in svet (LUD Šerpa Ljubljana) – izbral Ivan Dobnik
Anja Golob: Didaskalije k dihanju (samozaložba Ljubljana) – izbrala dr. Stanka Repar

Vodi: Maja Šučur


SLIKOBESEDARNICA, delavnica – ELA – Mali Pranger
14:00 Knjižnica Rogaška Slatina, Rogaška Slatina

Izvaja: Arjan Pregl


Podelitev priznanj udeležencem osnovnošolskega literarnega natečaja
14:00 Knjižnica Rogaška Slatina, Rogaška Slatina

Vodi: Katja Gorečan

V partnerstvu s Knjižnico Rogaška Slatina


Zaključek 14. Festivala Pranger
20:00 Kulturni center, Rogaška Slatina

Nagovor: mag. Branko Kidrič, župan
Nagovor: Ekipa Prangerja (Ana Petrovčič, Katja Gorečan, Lana Gobec, Goran Potočnik Černe, Urška P. Černe)